29. - 30.5.   Další masakr javorských lvů

Po čtyřech titulech v řadě nebude mužstvo Denmarku ani ve finále 1. dečínské hokejbalové ligy. V nedělním semifinále podlehlo nejtěsnějším rozdílem týmu Bazzy B, o čemž rozhodla poslední třetina. Ta byla mnohem nervóznější než předešlé a Bazzy se v ní trefili třikrát, kdežto Denmark
přes veškerou snahu jen dvakrát. Také druhé semifinále mezi dominátory a pantery bylo vyhrocené, ovšem výsledkově jasně ve prospěch Panthers. Dominators byli ve 2. třetině výrazně oslabeni o tři hráče, kteří za hranicí pravidel protestovali proti výrokům rozhodčího. Napadení od hrubých nadávek (M. Luka) přes strkání (Volráb) dokonce po pěstní útok (K. Chvátal) znamenala pro prvního jmenovaného minutovou penalizaci plus trest osobní a dva tresty do konce utkání pro zbylé dva hráče. Druhou třetinu vyhráli Panthers 0:5 a bylo rozhodnuto. Práci pochopitelně bude mít ještě disciplinární komise.

Dominators - Panthers 1:7 (0:1, 0:5, 1:1)
Branky: Přibyl - Železný 2, Havlíček, Hána, Hanzl, Ticháček, Bedan.

Denmark - Bazzy B 4:5 (1:1, 1:1, 2:3)
J. Vepřovský 2, Hynčica 2 - Šena, L. Drnec, Rubeš, Blažek, Hladiš.

Semifinále 2. ligy přineslo též jeden těsný a jeden jednoznačný výsledek, naštěstí už v poněkud klidnější atmosféře (padla sice řada, ale pouze "obyčejných" trestů, zejména za fauly). O gól se podařilo zvítězit Torpédu nad Bulldozerem, když v poslední třetině zápas otočilo. Bulldozer ještě osm minut před koncem vedl 0:2, ale dvě minutky před závěrečným hvizdem inkasoval na 3:2.
Javorští lvi se neprosadili proti dobře hrajícím Black & White, za které dávali hattricky Martin Horáček a Karel Pilař. Na začátku 3. třetiny stanovil konečný stav na 0:10 Ryvola.

Torpédo - Bulldozer 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
Stibor, Musil, Bořuta - Strycharz, Povejšil.

Javory Lions - Black&White A 0:10 (0:4, 0:4, 0:2)
Horáček 3, K. Pilař 3, L. Pilař, P. Huk, Svoboda, Ryvola.

Příští neděli se tedy ve finále 1. ligy střetnou Panthers s Bazzy B a v 2. lize Black&White s Torpédem. -pp-

22. - 23.5.   Béčko končí v play-off

Tento víkend rozhodl o složení semifinálových dvojic v obou děčínských hokejbalových soutěžích. V 1. lize se střetnou Denmark s Bazzy B a také Panthers s Dominators, v 2. lize Black & White A s Javory Lions a rovněž Torpédo s Bulldozerem. Bazzy B postoupili ve čtvrtfinálovém duelu přes Orient, když byli po celý zápas rychlejší a šikovnější. Do vedení šli dvěma góly v 9.minutě, Orient jen snížil na 2:1. V druhé třetině Bazzy zvýšili na 4:1 a posléze na 5:2 a 6:3. Stále ale bylo o co hrát, zvlášť když Orient dal v poslední třetině na 6:4. Ovšem vzápětí se trefil Drnec a ve 33. minutě bylo po zápase, když rozhodčí prohlásil za branku čistokrevnou Peřkovu tyčku, od níž se míček odrazil za zády gólmana Bačkovského v pravém úhlu ven - 8:4. Zkušené orienťáky mohou sice mrzet branky Doubravy a Panenky,které padly se závěrečnými hvizdy třetin, ale Bazzy byli každopádně lepší.Jasného favorita mělo střetnutí Black & White B - Dominators, a dominátoři svým ambicím dostáli. Black & White sice drželi teoretické šance díky produktivitě V. Vilikuse ještě na začátku 3. třetiny, kdy stav byl 2:4, ale dvě trefy Přibyla a poté dvě L. Šugara (oba tím završili hattrick) o postupu Dominators nenechaly nikoho na pochybách. V.Vilikus stačil jen snížit na 3:8 a může ho tedy těšit alespoň osobní hattrick.

Bazzy B - Orient 8:4 (2:1, 4:2, 2:1)
Branky: F. Peřka 3, Drnec 2, Hovorka, Slabý, Duda - Patera 2, Doubrava,Čekan.

Black & White B - Dominators 3:8 (1:3, 1:1, 1:4)
Vilikus 3 - Přibyl 3, L. Šugar 3, Pokorný, O. Luka.

V 2. lize se o postupové místo střetly týmy pátého Biolitu a čtvrtých Javor. Javorští ukázali větší vůli po vítězství a také vysokou produktivitu, díky níž načepovali Biolitu desítku, přestože po první třetině prohrávali. Hattrickem se zde může pochlubit Vojtěch Uhlíř.

Biolit - Javory Lions 3:10 (2:1, 0:6, 1:3)
Hálek, Bartyzal, Portsch - Uhlíř 3, Vladimír Trojan 2, D. Vokrouhlík 2,Vojtěch Trojan, M. Kotrch, M. Krumpl. -pp-

15. - 16.5.  Poslední kolo základní části

Děčínské soutěže v hokejbalu dospěly k závěru svých základních částí a bezprostředně, už tento víkend, nastává play-off. Poslední kolo 1.děčínské ligy přineslo, bohužel, dvě kontumace. Bazzy B vzdali panterům také proto, že je čekal důležitější zápas jejich áčka v semifinále oblastní ligy. A Dominators se jednoduše nesešli, takže i Denmark mákontumační vítězství 5:0. Hrálo se tedy pouze utkání Black & White B - Orient. Mladé mužstvo "černobílých" podlehlo zkušeným orienťákům, kteří měli věkový průměr hráčů v poli 42 let, o devatenáct více než soupeř. Oba týmy zmařily spoustu šancí, na poměrně nízkém celkovém skóre mají zásluhu i dobré výkony brankářů Bačkovského a Hospůdky. Hattrick zaznamenal bývalý baskeťák Pavel Randýsek.
Do semifinále postupují přímo Denmark a Panthers, čtvrtfinálové dvojice tvoří Dominators - Black & White B a Orient - Bazzy B.

Black & White B - Orient 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)
Hora, Pilek - Randýsek 3, Doubrava 2, Ladra.

Denmark - Dominators 5:0 kontumačně

Bazzy B - Panthers 0:5 kontumačně

V druhé lize si Torpédo poradilo s Bulldozerem a Black&White A potvrdili svou suverenitu v soutěži, znovu neztratili ani bod a naopak zaznamenali vysokou výhru nad javorskými lvy. Sedmkrát (!) se do listiny střelců zapsal Viktor Svoboda. Čtvrtfinálovou dvojicí jsou čtvrté Javory a pátý Biolit, první tři týmy postupují do semifinále přímo.

Torpédo - Bulldozer 7:2 (3:2, 1:0, 2:0)
J. Nádvorník 2, Musil 2, Bořuta 2, Benzl - Povejšil, Válek.

Black & White A - Javory 11:2 (4:0, 4:0, 3:2)
Svoboda 7, Huk 2, Pilař, Vojtěch - V. Kotrch, M. Krumpl. -pp, ost-

8. - 9.5.

Další zajímavé hokejbalové zápasy, někdy i s překvapivým vývojem, přinesl uplynulý víkend v místních soutěžích. První děčínská liga měla na pořadu v pátek duel vedoucího Denmarku s
Orientem. Favorit v první půli do orienťáckých veteránů bušil bez velkého efektu a tratil při protiútocích, takže byl v 17. minutě stav 4:1 pro Orient. Ovšem Rudolf a Miroslav Povové si poté seřídili miřidla a za stálého tlaku svého týmu dohromady nastříleli osm branek, na což Orient recept nenašel. K nedělní odvetě se Orient bohužel nesešel a prohrál kontumačně. Duel nováčka ligy, Black & White B, se zkušenými Bazzy B skončil podle očekávání, ačkoli i zde favorizované mužstvo nejprve prohrávalo 2:0 a jeho brankostroj se rozjel až v poslední třetině. Hattrick zaznamenali Jakub Šena a Pavel Blažek. Bitvou bez velkého počtu branek pak byl souboj Dominators a Panthers. Dominátoři dali dva rychlé góly, na což panteři odpověděli pouze jednou
v závěru 1. třetiny. Přes veškerou snahu se pak Panthers už netrefili, i když měli více ze hry, naopak v posledním dílu hry se prosadil znovu Ondřej Luka z Dominators.

Orient - Denmark 5:9 (2:1, 2:3, 1:5)
Branky: Ladra 2, Semirád, Doubrava, Panenka - M. Pova 4, R. Pova 4, J.Vepřovský.

Denmark - Orient 5:0 kont.

Black & White B - Bazzy B 4:12 (2:3, 1:2, 1:7)
Kotík 2, D. Hladiš, P. Huk - Šena 3, Blažek 3, Duda 2, Drnec 2, F.Peřka, J. Hladiš.

Dominators - Panthers 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
O. Luka 2, F. Chvátal - Javůrek.

V druhé lize Torpédo jasně přehrálo Biolit a javorští lvi si notně vylepšili skóre na výrazně oslabeném Bulldozeru. Hattricky dali celkem tři, a to z holí Uhlíře, Nového a Vladimíra Trojana.

Torpédo - Biolit 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Třísko 2, Bořuta, Andrt, Benzl.

Bulldozer - Javory Lions 2:13 (0:2, 1:6, 1:5)

1. - 2.5.

Další čtyři zápasy posunuly děčínské hokejbalové soutěže k blížícímu se play-off. V sobotu si v 1. lize mistrovský Denmark jasně poradil s posledními Black & White B, ovšem ti vedli brankou z 9. minuty, Denmark za tři minuty srovnal a další góly padly až v poslední třetině. Bylo jich
požehnaně a všechny dal Denmark (Jiří Vepřovský zaznamenal v sedmi minutách hattrick).V nedělním duelu proti dosud vedoucím Panthers využil Orient branky z 2. minuty, po níž se mohl soustředit na defenzívu. Ta byla důsledná, dařily se i některé protiútoky, a tak Orient zvítězil 3:1, když v závěru ustál i dlouhou power-play.

Black & White B - Denmark 1:8 (1:1, 0:0, 0:7)
Branky: Jindra - J. Vepřovský 3, Tenkrát 2, Nygrýn, Novosad, J. Zámostný.

Panthers - Orient 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Lacina - Fuchs 2, Pažout.

V 2. lize nestačil Bulldozer na Black & White A a Javory Lions přehráli Biolit. Javorští vedli už 3:0, Biolit dokázal čtyři minuty před koncem vyrovnat, ale Miroslav Krumpl v poslední minutě získal oba body pro Lions.

Bulldozer - Black & White A 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
Semrád, Strycharz - Šittich 2, K. Pilař, Ryvola, Horáček.

Javory Lions - Biolit 4:3 (3:0, 0:1, 1:2)
M. Krumpl 2, V. Kotrch, Trojan - Hálek 2, Portsch. -pp-

24. - 25.4. Rekordní prohra Béčka

Dalšími zápasy o víkendu pokračovaly obě děčínské hokejbalové soutěže. V 1. lize se nejprve v sobotu střetly týmy Black & White B a Dominators s jednoznačným výsledkem 0:6 pro dominátory. Třikrát se trefil Kamil Chvátal. Vítězové měli v neděli za soupeře Orient, jejich hokejová vozba neměla s orienťáckými veterány větší potíže a první třetinu vyhráli 5:0 (zbytek utkání měl skóre 1:1). Poté přišel letos zatím rekordní výsledek 18:0, a to v zápase Panthers proti Black & White B. Z panterů si gól nedal pouze obránce Bedan, z ostatních stojí za zmínku zejména pět branek Víta Železného a hattrick Jana Ticháčka. Nervózní souboj Bazzy B a Denmarku byl na branky skoupější a o výsledku 4:2 pro Denmark rozhodla jeho vítězná druhá třetina.

Black & White B - Dominators 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)
Branky: K. Chvátal 3, Volráb 2, Vašíček.

Orient - Dominators 1:6 (0:5, 0:0, 1:1)
Pažout - M. Luka 2, Tomeček 2, O. Luka, Volráb.

Panthers - Black & White B 18:0 (5:0, 5:0, 8:0)
Železný 5, Ticháček 3, Kremla 2, Mikulášek 2, Fichtner 2, Duspiva, Hanzl, Moučka, Javůrek.

Bazzy B - Denmark 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
F. Peřka, Hovorka - J. Vepřovský 2, Matoušek, Tenkrát.

Stínem zápasů 2. ligy byl fakt, že Javory se ke střetnutí s Bulldozerem nesešly a prohráli kontumačně. Bulldozer, už v regulérním duelu, poté přehrál Biolit, když byl střelecky úspěšnější v poslední třetině. Hattrick zaznamenal Tomáš Povejšil. Vyrovnané utkání Black & White s Torpédem pro sebe získali "černobílí" dvěma brankami v 30. a 31. minutě, na které už Torpédo přes veškerou snahu nedokázalo odpovědět.

Bulldozer - Javory Lions 5:0 kont.

Biolit - Bulldozer 5:7 (2:2, 2:2, 1:3)
Portsch 2, Hálek, Lacina, Thiele - Povejšil 3, Strycharz 2, Košnar, Kindl.

Black & White - Torpédo 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Horáček, L. Pilař, Rousek - Bořuta, Třísko.

17. - 18.4.  Brankové hody hokejbalistů

Vysokými výsledky končila většina víkendových zápasů děčínských hokejbalových lig, navíc čtyři hráči zaznamenali hattrick a Karel Bedan z Panthers dokonce čtyři góly. Orient sice nastřílel Black & White B desítku, ale většinu utkání hrál špatně dozadu, a když soupeř ve 3. třetině snížil na 4:3, začal se právem bát. Ale zkoncentroval se a šesti góly rozhodl. Obrat sezóny byl k vidění v duelu Dominators - Denmark. Denmark vedl už 2:5, ale od 18. minuty se netrefil, na rozdíl od
dominátorů, kteří šli ve 32. minutě do vedení a v závěrečné power-play dávali do prázdné branky na 7:5. Panterům se proti Bazzy od 2. třetiny dařilo, a tak duel skončil 9:2.

Orient - Black & White B
10:3 (2:1, 2:1, 6:1)
Branky: Doubrava 3, Ladra 3, Čekan 2, Semirád, Panenka - Jindra 2, Křížek.

Dominators - Denmark
7:5 (1:2, 2:3, 4:0)
F. Chvátal 2, Tomeček 2, Volráb, Kocour, O. Luka - Matoušek 2, M. Vepřovský, J. Vepřovský, A. Zámostný.

Panthers - Bazzy B
9:2 (1:0, 4:1, 4:1)
Bedan 4, Ticháček 2, Železný, Mikulášek, Kremla - Slabý, Tomsa.

Jako na houpačce bylo skóre v druholigovém střetnutí Torpéda s buldozery. Torpédo rozhodlo až dvěma brankami v posledních dvou minutách. Podobně se odvíjelo utkání javorských lvů proti Black & White A, když nejprve po první třetině prohrávali 1:2, po druhé vedli 3:2, ale poslední dějství zcela ovládlo áčko "černobílých".

Torpédo - Bulldozer
5:4 (2:1, 0:2, 3:1)
J. Nádvorník 2, Bořuta 2, M. Nádvorník - Semrád, Košnar, Válek, Janda.

Javory Lions - Black & White A 5:8 (1:2, 2:0, 2:6)
M. Kotrch 3, D. Vokrouhlík, V. Kotrch - L. Pilař 3, K. Pilař 2, Vacek, Rousek, Vojtěch.

10. - 11.4.  Denmark se vrátil na čelo

Řadu vyrovnaných, dramatických soubojů přinesl uplynulý víkend v 1. děčínské hokejbalové lize. Pro některé týmy byl i příležitostí k sehrání dvou zápasů. Páteční duel s Orientem vyhráli Bazzy dvěma góly v posledních deseti vteřinách střetnutí, když druhý padl při power-play. V neděli pak v odvětě zvítězil Orient. Do čela soutěže se dvěma výhrami vrátil úřadující mistr, Denmark. Roman Hynčica z tohoto oddílu zaznamenal v druhém utkání proti panterům hattrick. Mužstvu Black & White B svitla naděje na první vítězství v sezóně, ale dominátoři je nakonec o branku porazili.

Orient - Bazzy B 4:6 (0:0, 2:2, 2:4)
Vacek, Čekan, Ladra, Pažout - Hovorka, Král, S. Peřka, Tomsa, Blažek, Drnec.

Panthers - Denmark 5:7 (0:2, 1:2, 4:3)
Branky: Fujera 2, Ticháček 2, Kremla - Matoušek 2, J. Vepřovský 2,
Tenkrát 2, R. Pova.

Black & White B - Dominators 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)
Hora, Křížek, M. Huk - O. Luka 2, Říha, Chvátal.

Bazzy B - Orient 2:5 (0:1, 1:4, 1:0)
Slabý, F. Peřka - Pažout 2, Doubrava 2, Ladra.

Denmark - Panthers 10:3 (2:2, 5:0, 3:1)
Hynčica 3, A. Zámostný 2, J. Vepřovský 2, Tenkrát, Novosad, Matoušek -
Duspiva 2, Fichtner.

V 2. lize si po dvou vítězstvích připsaly týmy Black & White A a Torpéda, a to na úkor Biolitu a Javorů. Družstvo Javory Lions před utkáním uctilo památku svého kamaráda a spoluhráče, Tomáše Doubravy, který zahynul při tragické nehodě na železnici. Při hře pak byli "lvi" Torpédu vyrovnaným soupeřem, v druhém zápase měli i místy více ze hry, ale doplatili na neproměňování šancí. Martin Horáček z B&W, nejlepší střelec soutěže, vsítil v jednom utkání pět branek, Petr Bořuta a Aleš Musil z Torpéda čtyři.

Black & White A - Biolit 6:3 (1:1, 1:2, 4:0)
Horáček 5, Rousek - Majerik 2, Tesař.

Torpédo - Javory Lions 9:4 (5:0, 4:2, 0:2)
Bořuta 4, Benzl 2, Musil, Andrt, J. Nádvorník - V. Kotrch, Nový, M. Kotrch, Vojtěch Trojan.

Javory Lions - Torpédo 4:6 (1:1, 1:2, 1:3)
Vladimír Trojan 2, M. Kotrch 2 - Musil 4, M. Nádvorník, J. Nádvorník.

Biolit - Black & White A 1:8 (0:2, 0:4, 1:2)
Chvojka - Svoboda 2, Rousek, Vojtěch, Šittich, Horáček, Podracký, Ryvola.
-pp-

3. - 4.4. Víkend dvojzápasů

Třemi vysokými výsledky skončily další zápasy 1. děčínské hokejbalové ligy. Týmy Dominators a Bazzy B odehrály o velikonočním víkendu po dvou utkáních, takže aktuální tabulka poněkud ztrácí na vypovídací hodnotě. Bazzy nejprve jasně přehráli Black & White B. Vzájemné měření sil
dominátorů a Bazzy B pro sebe rozhodli Dominators, zatímco stejným výsledkem 8:3 naopak podlehli panterům.

Bazzy B - Black & White B 8:2 (2:1, 3:1, 3:0)
Branky: Rubeš 3, Blažek 2, Drnec 2, Tomsa - P. Huk, Hora.

Panthers - Dominators 8:3 (2:2, 2:1, 4:0)
Bedan 3, Hanzal 2, Lacina, Kremla - Žďánský, Kubát, P. Marek.

Dominators - Bazzy B 8:3 (4:1, 2:0, 2:2)
Kocour 3, M. Luka 2, Přibyl 2, Vašíček - Drnec 2, Král.

V 2. lize se Biolit a Torpédo rozešli smírně.

27. - 28.3.  Úspěšný víkend

Dalšími zápasy pokračovala o víkendu 1. děčínská hokejbalová liga. Panthers potvrdili své letošní ambice zaslouženým vítězstvím nad Orientem, které ale vybojovali až v poslední třetině. Bazzy B těsně přehráli dominátory navzdory hattricku Martina Luky z Dominators, který svůj velmi dobrý výkon pokazil závěrečnými nadávkami rozhodčímu, za které inkasoval trest do konce utkání. Mistrovský Denmark sice zpočátku s Black & White B prohrával, ale ještě v 1. třetině otočil na 3:1 a pak už si náskok pohlídal.

Orient - Panthers 2:4 (0:0, 1:0, 1:4)
Branky: Semirád, Ladra - Kremla 2, Ticháček, Mikulášek.

Bazzy B - Dominators 5:4 (2:1, 1:1, 2:2)
Blažek 2, Drnec, S. Peřka, Šena - M. Luka 3, Přibyl.

Denmark - Black & White B 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)
Novosad, J. Vepřovský, Matoušek, A. Zámostný - Treitler, Liška.

V 2. lize si osobní střelecký účet opět vylepšil Martin Horáček, když přidal k minulým pěti gólům další tři a přispěl k jasné výhře Black & White A nad Bulldozerem. Vyrovnaný duel Biolitu proti javorským lvům pro sebe rozhodli "hubiči hmyzu".

Black & White A - Bulldozer 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Horáček 3, L. Pilař, Rousek, Vacek - Povejšil.

Biolit - Javory Lions 5:3 (1:0, 4:3, 0:0)
Thiele, Portsch, Šerý, Ineman, Lacina - M. Krumpl, Řeháček, D. Vokrouhlík.
Týdeník Princip 2. 4. 2010

20. - 21.3. repríza finále pro Denmark

Obě děčínské hokejbalové ligy o víkendu odstartovaly sezónu jaro 2010. V první lize dominátoři vysoko podlehli Orientu, nováček Black & White B nestačil na pantery a mistrovský Denmark si poradil s loni druhými Bazzy B. Střelcem kola je Rudolf Pažout z Orientu se čtyřmi zásahy.

Dominators - Orient
3:12 (1:4, 0:5, 2:3)
Branky: Přibyl 2, Kocour - Pažout 4, Hrabě 3, Doubrava 3, Klein, Ladra.

Black & White B - Panthers
0:9 (0:4, 0:2, 0:3)
Ticháček 3, Železný, Hána, Kluch, Mikulášek, Duspiva, Bedan.

Denmark - Bazzy B
6:3 (0:0, 2:0, 4:3)
Matoušek 2, Čižmár, Hynčica, Pova, J. Vepřovský - Šena, Drnec, Tomsa.

V druhé lize stačilo Torpédo odpovídat na branky Black & White A, týmu sestoupivšího z 1. ligy, pouze do stavu 3:3. Od 23. minuty už se trefovali pouze "černobílí", a to šestkrát. Rekordními pěti brankami se blýskl Martin Horáček. Vyrovnaný duel Bulldozeru s Biolitem za deštivého počasí rozhodla ve prospěch Bulldozeru trefa Povejšila v závěru druhé třetiny.