Javory  :   Black&White       4:7  (0:1, 2:2, 2:4)

G:  Horáček Martin 4, Vojtěch Jakub 2, Ryvola Luboš

A:

Odehráno v sobotu 18.4.2009
Jak ty lidi mohli dodělat základku, to mi fakt hlava nebere. To nemyslim celý Javory, ale jen pár jedinců, všici víme o koho jde. Chtěl jsem napsat, že to byl typický zápas s Javorama, ale asi to bylo zase o stupeň agresivnější a zákeřnější. Hoši se holt zlepšujou. Ze začátku se dařilo Javorům držet krok, ale s přibývajícím časem nám to tam konečně začlo padat, teda hlavně Horisovi a zápas jsme dovedli s přehledem do vítězného konce. Snad si někdo neodnesl vážnější zranění a doufám, že už jsme se natrvalo usadili na čele tabulky.
Na příští sezónu vyhlašuju nábor pro 2-3 bitkaře, jako ochranka pro mladý kluky z béčka  ;)

Gratulujeme béčku k prvnímu bodovému zisku, teď už jen vyhrát i se soupeřem. Je vidět, že chlapci směřují k lepším zítřkům.

Black&White   :  Baskeťáci       1:1   (0:1,0:0,1:0)

G: Ryvola Luboš

A:

Odehráno v neděli 29.3.2009
Jak už tomu bude v druhé lize asi zvykem, trávili jsme většinu času v útočném pásmu a Baskeťáci pouze vyhazovali a pokoušeli se o rychlé protiútoky. Bohužel jeden únik se štěstím proměnil v první třetině Vilikus, což nakonec překvapivě stačilo na bod a to můžeme být ještě rádi za Lubošovu vyrovnávací žabku v poslední třetině. Byl to zápas "blbec", při kterém se nikomu nedařilo. Přihrávky si zběsile poletovaly kde chtěly a když už nějaká střela trefila branku, tak mířila golmanovi do prsou. Utkání pravidelně přerušovalo stěžování hráčů Baskťáků na výkony rozhodčích. Po jedné výměně názorů putoval do "sprch" Vilikus, což mu vyneslo stopku na další tři následující zápasy. Vzhledem k tomu, že ze tří zápasů dohrál do konce jednen, nemluvě o minulé sezóně, bych si představoval trest trochu někde jinde. Tímhle přístupem směřuje DHL k brzkému konci, protože už teď píská půlku zápasů jeden rozhodčí a jestli jim budou pravidelně vymaštěnci typu Vilikuse zpříjemňovat víkendová dopoledne, asi zůstane pískat jen Jimi, kterej si na toho čůráka apod. už asi za tu dobu zvykl. No a ten asi celou ligu odpískat nesačí ... tak bych navrhoval udělat jen takovej rychloturnájek, kterej by mohl mít název třeba "O pruhovanýho kokota"

Black&White B  :  Biolit       1:4   (1:0,0:2,0:2)

G: Houser Tomáš                                 - Vyloučení  ...

A:

V neděli, 15.3. byl od jedné hodiny na programu zápas mezi Biolitem a Béčkem Black and White. Všichni přihlížející očekávali jednoznačný průběh zápasu a snad jen fanoušci a hráči celku nastupujícího v bílo-černých dresech doufali v méně než deset inkasovaných gólů. Zápas se ale od začátku vyvíjel slibně, obrana celku, který ještě nikdy nevyhrál pracovala na jedničku a zbytek menších šancí pokryl brankář Pilek. Všemi favorizovaný Biolit byl šokován před koncem první třetiny, kdy zaváhání jednoho ze soupeřů za svou brankou využil k otevření skóre Tomáš Houser. Pro veterána nastupujícího v tomto zápase jako kapitán to byl první gól sezóny. Do konce třetiny již další branka nepadla a stav zápasu byl před první přestávkou 1:0 na což doplatil především brankář „Áčka“ Petr Hospůdka, který před zápasem prohlásil, že pokud brankář nepustí v první třetině gól, koupí mu za předvedený výkon pivo. Do druhé třináctiminutovky vstoupili bílo-černí s jasnou taktikou – pokusit se neinkasovat ze soupeřových brejků a příležitostně navýšit skóre. Ani jedna z věcí se nakonec bohužel neporazila. Nejprve ještě před polovinou utkání Šimon Pilek špatnou rozehrou zavinil srovnání na 1:1 a v druhé části prostřední třetiny šel tým Biolitu dokonce do vedení, když se štěstím proměnil přečíslení dva na jednoho. Stav po šestadvaceti minutách hry byl tedy 1:2. Nepříznivý výsledek mělo Béčko šanci změnit během dvou přesilových her na konci druhé a začátku třetí třetiny. Ani jedna však nebyla zužitkována a to především střelecké nemohoucnosti trefit branku. Špatná koncovka a stále se zkracující čas na srovnání měl za následek větší nervozitu na holích „blacků“ a postupné otevírání obrany při honu za druhou brankou. Kvůli nedůslednosti při bránění nakonec zkušenější Biolit dokázal využít a přidal ještě dvě branky. Zápas tedy nakonec skončil v poměru 1:4 a záložní tým Black and White nedokázal i přes slibný začátek poprvé ve své historii získat body. I přesto se však za ukázaný výkon stydět nemusí – čtyři branky inkasované v tomto zápase jsou totiž jejich historickým rekordem (dřívější nejlepší výsledek bylo 5 gólů od týmu Baskeťáků) a předvedená obranná hra byla v první polovině zápasu téměř bezchybná. Do příštích zápasů doufejme snad jen v lepší útočnou sílu a více vstřelených branek. Další zápas Béčko „blacků“ sehraje v neděli 22.3. od půl třetí proti týmu Baskeťáků.

=zpracoval válečný dopisovatel Šimon Pilek=

Black&White  :  Javory Lions       8:1   (2:0,1:0,5:1)             - Vyloučení  ...

G: Pilař Karel, Horáček Martin - 2, Ticháček Jiří - 2, Hykl Jiří, Svoboda Viktor

A: Pilař Karel-2, Svoboda Viktor, Pilař Lukáš, Vojtěch Jakub, Vacek Radim, Ticháček Jiří, Hykl Jiří

Odehráno v neděli 15.3.2009
Jeden z cílů, které jsme si v druhé lize dali, bylo pomsít náklepy našeho béčka. V zápase s Javorama se to nakonec zadařilo, i když skóre zápasu nenaskakovalo tak rychle jak jsme původně očekávali. Ne že by to bylo zásluhou dobré hry soupeře, ale v prvních dvou třetinách jsme se zastřelovali a když už jsme se trefili do brány, golman byl na správném místě. Neobvykle velké množství našich trestů dost Javorům usnadnilo bránění, ale i ve třech jsme soupeře přehrávali a dokázali jsme v oslabení i skórovat. Zápas byl v tradičním duchu zápasů proti "inteligentům" z Javor, tudíž vyhecovaný a plný drobných konfliktů. Po dlouhé době musím pochválit rozhodčí, kteří to nenechali zajít do extrému a pískali korektně. Jediný gól, který jsme dostali, jsme si dali vlastně sami, jinak byli Javorští Lvi v útoku úplně bezzubí.

Javory Lions  :   Black&White B       12:2  (0:0,0:0,0:0)

G: Soukup Filip, Kotík Tomáš                - Vyloučení ...  z toho P. Vojtěch do konce utkání

A: Hladiš Dominik

Odehráno v neděli  8.3.2009
Béčko se před sezónou posílilo o několik mladých nadějí a jestli byla minulá sezóna pro béčko vyloženě na oťukání, tak na jaře by se už tým měl začít pomalu sehrávat. První zápas ukázal velký potenciál v útočné části a poměrně solidní gulage v obranné hře. Ale, když jsme začínali bylo to stejný ... spíš horší. A teď už k zápasu s Javorama. Zacátek vypadal dost solidně a s nadšením hrající rezerva Black&White v první třetině soupeře místy i přehrávala. Bohužel je trochu srazili do kolen zbytečně inkasované branky a definitivně je dorazila ztráta opory obranných řad Petra Vojtěcha, který byl po potyčce za brankou vyloučen do konce zápasu. Zas to byla tradiční hra Javorů ... kunda, piča, mrdka, sekera ... férovka dva na jednoho za brankou. Zá se jako by se inspirovali od našich snědších spoluobčanů, nápadně mi to připomíná jejich taktiku boje, asi by si to měli přejmenovat na "Kofoly z Javor" ;)